Web Analytics
Badana Boya Hizmeti Ve Temizliği

Badana Boya Hizmeti Ve Temizliği

Badana boya alanında çalışan ustalarımız ile ev lerinizi anahtar teslim hizmet sunuyoruz, Evlerinizi boyuyor sonrasında detaylı temizlik hizmeti veriyoruz.


Boya badana hizmeti ve temizliği

Her yıl kış mevsiminden çıktıktan sonra, yeni bir eve ya da mekana taşınırken, ev dekorasyonunda değişikliğe gidildiğinde veya duvarlar temiz olsa daha rengini değiştirmek istenildiğinde, boya badana hizmeti almak gerekebilmektedir. Boya ve badana birlikte kullanılsa da, ayrı terimlerdir. Badana sıvalı duvara uygulanan ilk boya olarak nitelendirilirken, boya; sonrasında duvarı renklendirme işlemi için kullanılmaktadır. Bu işlemi bireysel olarak yapmak mümkün olsa da bir badana ustası ile çalışmak yararınıza olacaktır. Çünkü daha sonrasında yapılacak boya işlemlerinin düzgün görünmesi buna bağlıdır.

Daha sonrasında duvarı renklendirmek içinse boya ustası hizmeti almak neredeyse kaçınılmazdır. Duvarlarda oluşabilecek fırça izlerinin önüne geçmek için profesyonel destek almak gerekmektedir. Özellikle tavan boyası yapmak uzmanlık isterken, bunun yanında koyu duvar renginden daha açık bir tona dönmek için de bir usta ile çalışmak şarttır. Özellikle büyük bir metropol olan İstanbul’da yaşıyorsanız, eline bir fırça alan herkesin boya badana ustasıyım diyerek dolaştığına yakından şahit olmuşsunuzdur. Profesyonellik gerektiren bu hizmet için İstanbul boya ustası veya İstanbul badana ustası aramalarınızda, yüzlerce site ve kişiyle karşı karşıya kalmanız mümkündür. Özellikle bu hizmeti ilk defa alacaksanız veya çalıştığınız firmadan memnun değilseniz, seçim yapmakta zorlanmanız pek tabii bir durumdur.

Boya öncesinde duvardaki deliklerin kapatılması, gerekirse astar uygulaması yapılması, sonrasında düzgün bir zımparalama işlemi yapılması gerekmektedir. Duvarda bulunan en ufak bir pürüz bile görüntüyü bozabilmekte, yapılan tüm masrafın boşa gitmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple çalışacağınız kişi veya kurum oldukça önem taşımaktadır. İstanbul boya ustası ve İstanbul badana ustası hizmetleri sunan firmamızla iletişime geçmeden karar vermeyin deriz. Üstelik badana boya sonrası temizlik hizmeti için de ayrıca bir firma aramanız gerekmeyecek, tüm işlemlerin tek elden yapılmasını sağlamış olacaksınız.

Boya yapılması için gerekli ön hazırlıklar ise kısaca:

1.     Daha önce badana işlemi yapılmadıysa bunun giderilmesi

2.     Duvarlarda delikler varsa kapatılması

3.     Boyayla kapatılamayacak kadar lekeli yüzeylere astar boyası uygulanması

4.     Duvar yüzeyinin yapısına uygun bir boya çeşidi seçilmesi

5.     Mekanın mimarisine ve kullanılacak alana göre renk tercihi yapılması

6.     Boya seçimi yaparken daha sağlıklı ve uzun ömürlü, silinebilir boya seçimi yapılması ön hazırlıklar arasında sayılabilir.

İşlem sırasında yapılması gerekenler ise:

1.     Boyayı yapacak olan kişinin homojen bir karışım elde edene kadar açıcı kullanması (aksi halde boyanın kapatıcılığı fazla olsa da zaman içinde kabarma ve soyuma gibi olumsuz sonuçlar doğabilmektedir)

2.     Kullanılacak araç ve gerecin mutlaka iyice temizlenmiş veya ambalajından yeni çıkarılmış olması ( boyaya bulaşan yabancı bir cisim tüm emeği zayi edebilir)

3.     Zeminin ve eşyaların yüzeyi boya naylonu gibi bir maddeyle kaplanmış olması

4.     Boyasına başlanan odanın cam ve kapılarının kapatılması (havalandırma gerçekleşirse dalgalı bir görünümle sonuçlanabilir)

5.     Monte halde bulunan petek, tablo vb. cisimlerin mutlaka çıkarılmış olması ve arkalarının boyanması (boyanmayan yüzeyler ne kadar gizlenmeye çalışılsa da mutlaka belli olacaktır)

6.     Çıkıntılı veya rulonun giremeyeceği yüzeylerın kısa saplı fırça ile boyanması gibi pek çok teknik detay mevcuttur.

İşlem sonrası yapılması gerekenler ise:

1.     Boya daha yere damladığı an etrafından kurumaya başlayacağı için badana sonrası temizlik hizmeti almayacaksanız hemen silinmesi(aksi halde zemin kaplamasına zarar verebilir)

2.     Boyanın bulaştığı pervaz ve düğme kenarlarının o an temizlenmesi (bir daha çıkarmak mümkün olmayabilir)

3.     Odanın havalandırılması (kimyasal bir madde olduğu için solunması ciğerlere zarar verecektir)

Tüm bunlarla tek tek uğraşmak istemiyorsanız bizlerden fiyat ve teklif almayı ihmal etmeyiniz.


Bir profesyonel İle Çalışmak İstermisiniz ?

Uzman personel kadromuz, uzun yıllar sektör tecrübesi ve dahası için...

Hemen Bize Ulaşın.