Web Analytics
Dış Cephe Temizlik Hizmeti

Dış Cephe Temizlik Hizmeti

Binaların Dış Cephe Temizliklerini, Vinçe, Dağcı Sistem, İskele Sistemleri Duruma Göre Tercih Edilerek Hizmet Verilmektedir. Dış Cephe Cam Temizliği İçin Arayın


Dış cephe temizlik

Yüzyıllardan beri dış cephe kaplamaları değişerek günümüze kadar ulaşmıştır. Daha farklı bir görünüm veya yalıtım tercihleri sebebiyle, standart olarak kullanılan boya ve sıvadan farklı olarak, kompozit, cam giydirme, prekast ve doğal taşlar gibi pek çok kaplama malzemesi bulunmaktadır. En eski kaplama ve yalıtım malzemesi olarak bilinen sidingler ve doğal taş kaplamaların girintileri fazla olduğu içi, kaplamanın arasında kirlenmeye bağlı renk değişikliği olabilmektedir. Dış cephe temizlik hizmeti için kurumsal bir firma ile görüşmek ve bu işlemler için yardım almak daha akılcı bir çözüm olacaktır.

Yüksek bedeller karşılığında yapılan dış cephe kaplamaları, dikkatsiz ve bilinçsiz olarak yapılan temizleme sırasında deforme olabilmekte ve beklenenden çok daha yüksek maliyetli hasarlarla sonuçlanabilmektedir. Dış cephe bina temizliği yardım almak, sizi olası kötü sonuçlardan korumakla beraber, binanızı daha prestijli bir görünüme kavuşturma konusunda da destek olacaktır.

Dış cephe temizliği nasıl yapılmalıdır?

Öncelikle yüzeyde kullanılan kaplama cinsi tespit edilmeli ve buna uygun bir temizleme yöntemi seçilmelidir. Örneğin siding ve doğal taş kaplamaları, aralarında oluşacak yoğun kir sebebiyle basınçlı ve tazyikli makineler yardımı ile temizlenmelidir. Sadece suyla temizliğin istenilen sonucu vermesi mümkün olmadığı için seçeceğiniz temizlik firması işlem için en doğru kimyasalı, doğru oranla uygulamalıdır.

Kaplama yüzeyi kompozit veya ahşapsa buharlı temizleyicileri kullanmanın zorunlu olduğu bu işlem için, ekiplerin fazla sudan kaçınması zorunlu hale gelmektedir. Daha yumuşak bir yıkama sürecine geçilmeli, gerekli durumlarda profesyonel dağcı ekipleri kullanılmalıdır.

Bina dış cephesi cam giydirme ile kaplanmışsa hassasiyet daha fazla artmaktadır. Çünkü çıkarılmayan lekeler veya düzgün yapılmayan parlatma işlemi sonrasında bariz lekeler ve bulanıklıklar ortaya çıkacaktır. Yüksek katlı yapılarda binanın şekline ve bulunduğu konuma göre sepetli asansör, vinç veya dağcı dış cephe temizlik ekibi tercih edilmelidir. Hayati riskin son derece yüksek olduğu bu temizlik işlemi için uzman kişilerle çalışılmalı, firma ve müşteri mağduriyetinin önüne geçilmelidir.

Dış cephe temizliği fiyatları nasıl belirlenir?

Karar verme konusunda başvurulacak son etken olması gerekmekle beraber, elbette yapılan her işin bir bedeli ve fiyatı olmak zorundadır. İstanbul dış cephe temizlik firması arayışına girdiğinizde farklı fiyatlandırmalarla karşılaşmak mümkündür. Kullanılması gereken ekipman, ekip ve deterjanlar fiyat belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Örneğin; cam temizliği için asansör veya vinç kullanmanın uygun olmadığı eğimli yüzeylerde endüstriyel dağcı ekipleri kullanılmalıdır. Kalifiye eleman bulmanın çok zor olduğu bu alan için uygulanan fiyat tarifeleri de elbette daha yüksek olmaktadır. En ufak bir yanlışta hayati riskler barındıran bu temizlik hizmeti için, istenen bedeller çok gibi görünse de, alınacak sonucun kalitesi göz önünde bulundurulduğunda fazla olmadığını fark edeceksiniz.

Kat sayısı yükseldikçe kullanılacak olan asansör veya vinç boyutu değişmekle birlikte, işlem süresi de değişmektedir. Ayrıca geniş yüzeyli binalarda daha fazla sayıda insan kullanılmakta ve bu da maliyeti artırmaktadır.

Dış cephe bina temizliği hizmetinde, her bina kendi özelinde değerlendirilmekte ve fiyatlar bu doğrultuda belirlenmektedir. Yapılacak işlemin kalitesi ve mükemmel sonuçlar için küçük fiyat farklarından kaçınmamanızı öneririz. İstanbul dış cephe temizlik hizmeti için mümkün olan en düşük fiyatları, en kaliteli işçilikle birleştiren firmamız, diğer temizlik alanlarında olduğu gibi, bu alanda da kendini kanıtlamakta ve memnuniyetinizi garanti etmektedir.


Bir profesyonel İle Çalışmak İstermisiniz ?

Uzman personel kadromuz, uzun yıllar sektör tecrübesi ve dahası için...

Hemen Bize Ulaşın.